היי ,שמי בלה יעקובוב במהלך שלושת העשורים האחרונים פיתחתי שיטת טיפול חדשה, הנקראת ״תכלית האדם״.שיטה זו רואה את האדם כשלם ואינה מחלקת את הטיפול בגוף האדם לחלקים או מחלקות.שיטת תכלית האדם מאחדת בין האנרגיה לתת מודע והגוף של האדם כך היא יוצרת איזון נפשי, ופותרת את הכאב הפיזי .שיטה זו משלבת שיטות טיפול שונות וניסיון שצברתי בטיפול ושיקום גוף האדם. כך יוצא שלכל אדם אני מתאימה את הטיפול שנכון עבור הגוף שלו. במהלך הטיפול אני משלבת בין הטכניקות ומתאימה את הטיפול לפי מה שהגוף זקוק לו. טרפיה מנואלית, טוקסן טרפיה, כוסות רוח, אבנים חמות, רייקי ואבנים מותאמות אישית שיאזנו לכם את האנרגיה בסוף הטיפול.

אתם בטח שואלים איך הכל התחיל?

נולדתי בבריה”מ בשנת 1964. בילדותי סבלתי ממחלות שונות דוגמת עיכוב פיזיולוגי התנהגותי, קושי נשימתי ובעיות במערכת העיכול. המלצת הרופאים בעקבות כך הייתה לחזק את הגוף ולהביא אותו לרמה שיוכל לספק תמיכה בטיפול הרפואי והשיקום ההתפתחותי שעברתי.

אבא שלי, שהיה מאמן ספורט בכיר בנבחרת הרוסית, חשף אותי מגיל קטן לאורח חיים בריא שכלל הקפדה על תזונה מותאמת אישית לצד פעילות ספורטיבית מבוקרת שהביאה לשיפור ניכר במצבי. בעקבות כך, הכרתי לעומק ורכשתי כלים ראשוניים בתחום שיקום הבריאות ותחזוקת הגוף לצד תזונה נכונה ומנוחה אופטימלית. התמקצעתי במגוון ענפי ספורט שכללו התעמלות, שחייה, סקי, ריצה, ירי אולימפי ואפילו הצלחתי להגיע לאולימפיאדה בשנת 1984 בתור נציגת נבחרת בריה”מ בענף הירי. בנוסף לזה, אחותי, המבוגרת ממני ב 4 שנים, סובלת מגיל 14 מדלקת פרקים כרונית. הכדורים בהם טופלה היו עוזרים לה מדי פעם, וכבר אז היה נראה לי מוזר שפעם הכדורים עוזרים ופעם לא. איך יכול להיות שמטפלים באדם ואין תוצאות..? גם המצב של אחותי יצר אצלי מוטיבציה לחקור וללמוד את גוף האדם ותפקודו.

לאחר סיום התיכון התקבלתי לאוניברסיטה המובילה בתחומה לתרבות הגוף והספורט בבריה”מ. סיימתי בהצלחה תואר בפיזיותרפיה, רפואת והוראת ספורט, הדרכת התעמלות ועיסוי רפואי וכן קיבלתי הסמכה כמאמנת ירי אולימפית. בין הקורסים שלמדתי היו פיזיולוגיה, אנטומיה, עיסוי והתעמלות רפואית, ביו – כימיה, רפואת ספורט, ביו – מכניקה, פסיכולוגיה, אימון ושיקום – מה שגרם לי לרכוש ידע ולהבין איך בנוי ועובד גוף האדם וכיצד אפשר לנצל את יכולות הגוף בצורה מקסימלית מבלי לפגוע בתפקודו, אלא להפך. בנוסף, למדתי גם כיצד לשקם את הגוף לאחר פציעות.

במהלך התואר התמחיתי בבתי חולים שונים במוסקבה במחלקות טראומה, שיתוק, שיקום, לב וכלי דם ועוד. שם למדתי ממיטב הרופאים תיאוריה ופרקטיקה טיפולית  – שיקומית תוך הבנת הגוף וצרכיו הפיזיולוגיים לצד אבחון וטיפול בבעיות תפקודיות במערכות הגוף השונות. עסקתי בטיפול ושיקום לאחר אירועים מוחיים, שיתוק מלא וחלקי וכן בבעיות כלי דם ושיקום כללי במטרה להשיב את המטופלים לתפקוד מקסימלי תקין באמצעות עיסוי והתעמלות רפואיים.

בשנת 1992 איבדתי את ביתי הבכורה שהייתה רק בת 9 ימים. הטראומה הנפשית והפיזית שחוויתי הביאה אותי, לאחר לחץ נפשי אדיר ודיכאון להארה משמעותית. זה היה השלב בו התחלתי להבין באמת את הקשר העמוק בין הגוף לנפש ועד כמה האחד משפיע על השני. התחלתי להתעניין באפיקי טיפול חדשים, כאלה שרואים את האדם כשלם המורכב מגוף, נפש, רגש, רוח ואנרגיה. כל אלה משפיעים על בריאות הגוף ותפקודו. לא ניתן לטפל בהיבט אחד מבלי להתייחס גם להיבטים האחרים. בתקופה הזו למדתי גם רייקי ודמיון מודרך ככלים טיפוליים משלימים וסופסוף קיבלתי בחזרה את שמחת החיים שלי וחזרתי לחייך.

בשנת 1997, עליתי ארצה והתחלתי לעבוד כפיזיותרפיסטית במכון וינגייט במחלקת אתלטיקה קלה. בשנת 2000 הקמתי את מכון B-Therapy המתמחה בתרפיה פיזיולוגית. לאחר מספר שנים של טיפול במגוון רחב של בעיות פיזיולוגיות ונפשיות, נוכחתי לדעת כי הטיפול הפיזיולוגי הקלאסי אינו יכול להוות פתרון לבדו, משום שבלא מעט מצבים הסימפטומים והכאבים נובעים לא רק ממקורות גופניים, אלא, גם אנרגטיים ורגשיים – נפשיים כאחד. בעקבות כך, בנוסף להתמחויות ברייקי ודמיון מודרך התחלתי לחפש כלים הוליסטיים נוספים אשר יכולים לשפר את מצבו של המטופל ולהשיבו לתפקוד מלא. חקרתי ולמדתי מגוון שיטות המבוססות על טכניקות מסורתיות וגם על שיטות מודרניות.

אני נהנית מאד מלמידה והטמעה של שיטות טיפול מועילות שיכולות להשתלב מצוין בטכניקת הטיפול שלי. רק בשנה האחרונה עברתי השתלמות בתאילנד בבית ספר בינלאומי לאמנות העיסוי הנקרא “ITM”. שם הוספתי לארגז הכלים שלי את האמנות בעבודה עם אבנים חמות, תרפיה באמצעות מקלות במבוק ו”טוק סן תרפיה”.