שיטת הטיפול שלי

“תכלית האדם”

נניח שכואבת לנו הכתף והחלטנו לטפל בזה. מה עכשיו? למי הולכים? הרי יש כל כך הרבה סוגי טיפולים ומטפלים בימינו: כירופרקטים, מסז’יסטים רפואיים, פיזיותרפיסטים, מדקרים סיניים, רפלקסולוגים וזה רק על קצה המזלג. הרי מה חשוב לכם ברגע זה? להעלים את הכאב, ומה זה משנה איך. אז זהו, שזה כן משנה.

התחלה של כאב בשריר או באיבר כלשהו בגוף בד”כ מצביעה על חוסר איזון בתפקוד המערכת כולה. טיפול נקודתי אולי יעלים את הכאב לזמן מה, אך הוא לא יפתור את הבעיה המקורית, מה שיגרום לאותו הכאב לחזור שוב ושוב. ראיתי את זה קורה לא מעט בתחילת דרכי. עקב כך, התחלתי לחקור איך משנים את כל הגלגל הזה. במהלך החיפושים לפתרון הבעיה נתקלתי בשני שיטות שנולדו באירופה הנקראות “רפלקסו-תרפיה” ו”תרפיה מנואלית”. ה”תרפיה המנואלית” פותחה לשם עבודה אופטימלית עם בעיות גלויות בגוף, ואילו ה”רפלקסו-תרפיה” פותחה לשם הבנת מקור הבעיה הראשוני. בלי לבזבז זמן מיותר, נסעתי לצ’כיה ושם קיבלתי הסמכה בשתי השיטות. מצאתי את מה שחיפשתי. השיטות האלה של העבודה עם הפן הפיזי של הגוף השתלבו לי מצוין עם כל מה שלמדתי עד כה על הצד הנפשי והאנרגטי. אלה היו אבני הדרך הראשונות של “תכלית האדם”.

“תכלית האדם”, כשמה היא, רואה את האדם כמשהו שלם. השיטה מבוססת על ההבנה כי לא די להישען על העולם הפיזי לבדו, אלא, יש צורך ליצור גם איזון נפשי ואנרגטי. כאשר הגוף מאוזן מכל הבחינות הללו, יכול האדם להגשים את תכליתו.

 אז איך זה עובד?

כאשר מגיע אליי מטופל בפעם הראשונה עם כאב פיזי, בראש ובראשונה אני מתחילה לאבחן את הבעיה. הבעיות מתחילות כאשר המערכת שלנו יוצאת מאיזון מסיבה כלשהי. האבחון מתחיל בבדיקת תקינות תפקודה של מערכת העצבים. מערכת העצבים שלנו, מתוקף תפקידה מחברת בין כל חלקי הגוף ומנוהלת על ידי המח. המח שלנו, בעצם מנהל את כל הפעולות הפיזיות, המילוליות, הרגשיות וכן מנצח גם על תפקודן של כל המערכות הפנימיות בגוף, אפילו אלה שלא מתבטאות בכאב כלשהו. כל זה קורה באמצעות מערכת העצבים. כאן נכנס לתפקיד גם תת המודע שלנו. החלק התת מודע יכול לעיתים להשפיע על הגוף על ידי חסימה של ביצוע פעולות חיצוניות פיזיות ו\או מילוליות. במידה וישנה בעיה בתפקוד מערכת העצבים, העבודה תתחיל משם. בהתאם למיקום וסוג הבעיה, אני בוחרת את הכלי המתאים ביותר מתוך ארגז הכלים והידע שצברתי. לאחר עבודה עם מערכת העצבים והבאתה לתפקוד תקין, אני יכולה לקבל אינפורמציה מדויקת לגבי מקור הבעיה, ומה צריך לעשות כדי להביא את כל המערכת לתפקוד אופטימלי ומאוזן.

במה מטפלים ומי מתאים לטיפול?

כל אחד ואחת מתאימים לטיפול בכל גיל, למעט מקרים שדורשים ניתוח, גבס או טיפול פסיכיאטרי. בתינוקות וילדים, הבעיה תאובחן דרך הגוף של ההורה. השיטה מטפלת במקרים של כאב או קושי פיזי כגון כאבי צוואר, רגליים, גב תחתון, ראש, גולגולת, עבודת המפרקים, השרירים ועוד. בנוסף, משפיעה גם על מערכות פנימיות דוגמת מערכת העיכול, הנשימה, כלי דם, מערכת הלימפה ומערכת הרבייה. גם חוסר איזון אנרגטי ונפשי ניתנים לטיפול, והכל נעשה דרך מערכת העצבים של המטופל. כל הבעיות הללו יכולות להשפיע על הסימטריה של הגוף והפנים. לאו דווקא בפן הבריאותי, אלא, גם מבחינת יופי. חשוב לציין, כי למערכת גוף האדם ישנה תכנית פעולה מובנית ונכונה. עם הזמן הבנתי כי התכנית היא מאד הגיונית ורציונלית, וברגע שמבינים איך הכל עובד ומה קשור למה, ניתן לטפל בשורש הבעיה. ממש כמו בתיקון רכבים. ההוכחה הכי טובה שאני יכולה לספק לכם לגבי העובדה שקיימת תכנית כזו לגוף האדם היא התפתחות תינוקות. כבר בשלב ההיריון, הרפואה בימינו יודעת להגיד אילו בדיקות צריך לעשות ומתי. כאשר התינוק נולד, יש סדרת בדיקות מתוכננות שצריך לבצע. הכל מסודר הן מבחינת זמנים והן מבחינת הסדר של הבדיקות והחיסונים.

רוצה לקבל פרטים נוספים?

טלפון: 0544669015